Projekt wnętrz domu w nowosolnej

New Order

W.22.04

Wiodącym założeniem projektu było dostosowanie budynku do trybu życia i potrzeb dwóch osób aktywnych zawodowo.

Kluczowym zadaniem było stworzenie przestrzeni, która umożliwi bezpośrednią interakcję domowników w trakcie najczęstszych aktywności domowych takich jak przygotowywanie posiłków, praca przy komputerze, oglądanie filmu czy relaks na tarasie. Ze wspólnej przestrzeni wydzielone zostały jedynie dwie sypialnie.

Stosunkowo niewielka, wielokierunkowo otwarta przestrzeń zachowuje spójność dzięki konsekwentnemu zastosowaniu trzech kolorów i trzech materiałów. Liczne zabudowy nie tylko stanowią miejsce do przechowywania ale tworzą przyjazne i inspirujące środowisko, które staje się estetyczną ramą codzienności.

Wizja
Realizacja

Wspólnym mianownikiem wszystkich pomieszczeń jest jednorodna podłoga wykonana z jasnego dębu, stanowiąca neutralną bazę dla dwóch głównych kolorów: jasnego beżu i ciepłej bieli.

Wizualną osią parteru są jednobiegowe drewniane schody, które wyraźnie separują przestrzeń dzienną parteru od prywatnej strefy na piętrze.

Na parterze znajduje się połączona strefa kuchni, jadalni oraz salonu będąca głównym miejscem wspólnego spędzania czasu przez rodzinę. Dominantą jest okrągły stół oświetlony ciepłym światłem nietuzinkowej lampy. Niezależnie od okazji – czy będzie to leniwe niedzielne śniadanie, czy zimowy wieczór przy filmie, czy świąteczny obiad – przestrzeń ta zawsze tworzy przytulną i inspirującą atmosferę. Dodatkowo na parterze znajduje się dobrze doświetlony gabinet, doświetlony zachodzącym słońcem, zapewniający dwa stanowiska pracy

Na piętrze, w prywatnej przestrzeni, kontynuowane są elementy stylistyczne parteru, co nadaje całości jednolity charakter Poza dwiema sypialniami, dwiema łazienkami i garderobą wyodrębniono tu funkcjonalne pomieszczenie do pracy dla córki, które w razie potrzeby może pełnić rolę pokoju gościnnego dzięki sofie z funkcją spania.

Zastosowanie licznych zabudów oraz ukrytych miejsc do przechowywania  umożliwi zachowanie porządku i codzienną radość z życia w estetycznej i funkcjonalnej przestrzeni.